מה הקשר בין בנות ים לאיכות הסביבה?

ובכן, קהילות המרמיידס בעולם מזוהות מאוד עם מאבקים סביבתיים להגנת החופים, האוקיינוסים ובעלי החיים המתגוררים בהם. מאחר ובנות הים שייכות לעולם התת מיימי והקסום של מצולות הים והאוקיינוס, וגם יכולות לעלות אל מעל פני המים ולשוחח עם בני האדם, הן אלו שיכולות גם לצעוק בשם הדגים, צבי הים, האלמוגים והדולפינים חסרי הקול. החיבור בין בני ים לבין השמירה על החופים והים הוא טבעי ומתבקש ואכן ניתן למצוא בנות ים מפורסמות רבות עם מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות, אשר מובילות מאבקים סביבתיים ומעודדות אנשים להפחית שימוש בפלסטיק, להמנע מציד לא חוקי של לוייתנים, לנקות את החופים ולעצור בנייה של מתקנים שעלולים לזהם את הים והחוף.

מה היתרון של צירוף בני ובנות ים למאבקים סביבתיים? פשוט. מאחר ובני ובנות ים הינם אטרקציה מיוחדת ויוצאת דופן בנוף, תמונות של בנות ים התומכות במאבקים סביבתיים, הופכות ויראליות גם בקרב אנשים פחות אקטיביסטים ובכך מעודדות את העלאת המודעות לנושא והנעה לפעולה.

רוצים דוגמאות מהעולם?

1) האנה מרמייד בהרצאה ב- ted

בהופעתה בted, האנה מרמייד סיפרה כיצד הפכה לבת הים המקצועית הראשונה בעולם ואיך היא משתמשת בכוח ההשפעה שלה למען השמירה על הים.

2) Project mermaid

פרוייקט צילומים ענק שהוקם ב- 2012 על ידי צלמת האופנה הידועה אנג'לינה ונטורלה אשר יש לה תשוקה עזה לצילום ולשמירה על האוקיינוסים. הפרוייקט מציג צילומים יפיפיים של בנות ים במרחבי הים הנקיים וגם אלו המזוהמים במטרה להעלות מודעות לחשיבות הנושא. בנות הים מצטלמות עם זנבות של Mertailor , מכין הסנפירים הידוע אשר שותף בפרוייקט. 50% מכל ההכנסות, מיועדות לקרנ