5 דברים שצריך לדעת לפני שקונים סנפיר

תופעת המרמיידינג משתלטת על העולם ולאט לאט מגיעה גם לישראל. עוד ועוד ילדים ומבוגרים מגשימים חלום מבלי להתבייש ושוחים בבריכות ובים עם סנפירי בני ים מקצועיים. בא לך להיות גם בן או בת ים? מתחשק לך לקנות מתנה קסומה לילד.ה שלך או לאחיינ.ית? הנה 5 דברים שחייבים לדעת לפני שרוכשים סנפיר והופכים לבני ים:

1. יש עשרות (!!) חברות שמכינות סנפירים אמנם המרמיידינג נשמע כמו נישה קטנה, אבל זה רק בגלל שבארץ לא מכירים אותו מספיק :). בעצם, יש ברחבי העולם עשרות חברות ומעצבים פרטיים שמייצרים סנפירים. השוני בינהם הוא בסוג הסנפיר, האיכות שלו וכמובן המחיר שלו. מחירים של סנפירי בנות ים נעים מכמה עשרות דולרים לעשרות אלפי דולרים! המבחר הוא באמת אין סופי. אם יש כל כך הרבה חברות, איך אדע איזה סנפיר הכי כדאי לי לקנות? ובכן, זה תלוי במה אתם מחפשים בסנפיר.

2. סנפיר בד

רוב בני ובנות הים המתחילים בוחרים בסנפיר בד שהוא האופציה הזולה והבטיחותית יותר. הסנפיר מורכב משני חלקים- מונופין שמחזיק את הרגליים וזנב צבעוני המגיע בשלל מידות. לרוב, סנפירי הבד הם קלים ולא מוסיפים משקל רב על השחייה, מה שהופך אותם לבטיחותיים יותר לשימוש עבור מבוגרים וילדים שמתחילים להתאמן בשחיית בנות ים. ישנן עשרות בנות ים בישראל אשר להן סנפיר בד שמשמש לשחייה ולחלומות. האפשרות הזולה- אפשר למצוא בעליאקספרס סנפירים בכמה עשרות דולרים, אבל עדיף שהם ישמשו יותר כתחפושת מאשר כסנפירים שאפשר לשחות איתם ממש. האיכות שלהם לא מדהימה והם נהרסים די מהר. האפשרות הבינונית- לחברת פין פאן (שאני משתמשת בהם ומוכרת אותם) יש סנפירים איכותיים ויפים שעולים בין 400-600 ש"ח, הם יכולים להחזיק שנים כשמטפלים בהם היטב. האפשרות היקרה יותר- חברות אחרות כמו Mertailor, finfolk production גם מוכרים סנפירי בד יפייפיים שעולים מעל 1000 ש"ח לסנפיר. יש כמובן עוד חברות רבות בשוק שלא הכנסתי לפוסט הזה המציעות מוצרים דומים.

3. רגע, מה זה מונופין