בנות הים יביאו את השלום

תכירו, זו שרה. בת הים ממצרים.

mermaid sara from Egypt and mermaid shir from Israel

נשמע כמו התחלה של אגדה מסיפורי אלף ליילה ולילה או לפחות איזה סצנת פתיחה מסרט של דיסני. באופן מפתיע, המציאות דווקא לא כל כך רחוקה מזה 😊

את שרה פגשתי בסיני לפני שבועיים וזה בהחלט לא היה מפגש מקרי.

מצאנו זו את זו באינסטגרם לפני כמה חודשים והתחלנו לדבר סביב המקצוע המשותף לשתינו- שתינו בנות ים.

התחלתי לעסוק במרמיידינג, אמנות ההופעה והשחייה עם סנפיר בנות ים, לפני כשמונה שנים. הסרט בת הים הקטנה של דיסני היה הסרט האהוב עלי כשגדלתי, ובגיל 26 החלטתי לבדוק איך זה מרגיש לשחות עם סנפיר ממש כמו אריאל. לא היה אפשר לקנות סנפירים כאלה בשום מקום אז החלטתי לנסות להכין סנפיר בעצמי. יחד עם אחי, אור, הכנו סנפיר מאולתר אבל שמיש וירדנו יחד לאילת כדי לצלם אותי שוחה עם הדגים והאלמוגים.

החוויה היתה מדהימה אבל חד פעמית מבחינתי, במיוחד לאחר שהסנפיר שלנו התפרק לחלוטין אחרי יומיים של שימוש..

6 שנים לאחר מכן, בת הים הייתה רחוקה ממני שנות אור. הייתי נשואה ואמא לילד מתוק בעלת תואר שני ביעוץ ארגוני ועבודה דורשנית כיועצת לפיתוח מנהיגות בצבא. דווקא שם. במקום הרחוק ביותר, התנגבה למוחי מחשבה על אותו יום קסום שבו הפכתי לבת ים ליום אחד. נזכרתי בתחושת החופש, השחרור, הפנטזיה והגשמת החלום ובאותו רגע החלטתי שאני רוצה לחלוק את הקסם הזה עם כל מי שהיה רוצה! להפיץ את בשורת המרמיידינג בישראל אם תרצו.

הקמתי את "עולם בת הים" שבו אני מקיימת סדנאות מיוחדות שבהן ניתן להתנסות במרמיידינג על ידי שחייה עם סנפיר אמיתי ומוכרת סנפירים בנות ים.

לפני כשנה פתחנו אני ובת ים נוספת מישראל בשם מישל קורצקי, קבוצת פייסבוק בשם קהילת בני ובנות הים של ישראל שבה חברים כבר כ- 700 אנשים ואנחנו מקיימים מפגשים שבהם אנחנו מגיעים לשחות עם הסנפירים שלנו יחד.