3 תפיסות שגויות שיש לכם על טיקטוק:

טיק טוק זה רק לילדים- לא נכון!
האפליקציה אמנם התחילה כמקום שנמצאים בו בעיקר צעירים (מגיל 6 אפילו עד 23), אבל יותר ויותר מבוגרים מתחילים להצטרף בכל יום כי הם רואים בגדול כמה זה כיף, חלקם הגדול אפילו נוטש את האינסטגרם ומבלה הרבה יותר שעות ביום בטיק טוק מאשר בפייסבוק. אין לכם מושג איזו אחווה מטורפת קיימת בקרב המשתמשים בני ה- 30+, 40+ ו50+ בטיקטוק.
מזכירה לכם שגם הפייסבוק התחיל כפלטפורמה המיועדת רק לצעירים בקולג' אמריקאי ולאט לאט כבשה את העולם. גם אינסטגרם היתה ממש נישתית בעבר. לפי התחזיות, זה העתיד של הטיק טוק.

2) בטיק טוק יש רק ריקודים וליפ סינק- לא נכון.
הטיק טוק אמנם התחיל כיורש של מיוזיקלי (אפליקציה לילדים שהתמקדה בליפ סינק וריקודים) ואכן יש כאלה גם עכשיו, אבל התוכן באפליקציה משתנה כל הזמן בגלל שהרכב האנשים המשתמשים בה משתנה, אפשר למצוא בה תוכן מכל מיני סוגים.
מה למשל? טיפים של אנשי מקצוע בנוגע למקצוע שלהם (מרופאים ופסיכולוגים ועד אנשי שיווק וקונדיטורים), סרטוני מאחורי הקלעים של תהליך ייצור של מוצרים (עוגות, בנטו, פסלים, בגדים, קומיקס), מדריכים (טוטוריאלס בכל נושא שבעולם מצילום ועד איפור), סיפורים אישיים מעוררי השראה (בחיים לא נחשפתי לכזו כמות של אנשים קטועי גפיים שמראים איך הם מתנהלים בחיי היום יום שלהם), סרטוני תינוקות חמודים, ביקורות, תהליכי עבודה, שירים מקוריים, ובעצם כל מה שאנשים בוחרים להעלות לטיקטוק.
אגב, אם אתם מציצים בטלפון של הילדים שלכם ורואים שיש שם רק ליפ סינק וריקודים, זה פשוט אומר שהם נהנים לצרוך את התוכן הזה ולכן זה מה שהאלגוריתם של טיק טוק מציג לכם.

3) הטיק טוק הוא מסוכן כי ילדים עושים שם שטויות שמסכנות אותם- בואו נדבר על זה.
הנקודה הזו יכולה לעורר דיון של שעות. ואני עונה ממקומי כאשת חינוך בעבר ובהווה. הנקודה המרכזית שלי- את הטיק טוק אפשר להשוות למגרש משחקים מודרני שבו ילדים לומדים מה מגניב ורלוונטי לעשות. תמיד יהיו את הילדים שימציאו משחקים מסוכנים/ טיפשיים כדי להצחיק ותמיד יהיו ילדים שמחפשים לחקות את אותם הילדים וויעשו את השטויות שהם עושים כדי לקבל תשומת לב. תמיד גם יהיו את הילדים שיגידו שזה טיפשי ומסוכן והם לא לוקחים בזה חלק. התופעה הזו קרתה מאז ומעולם הרבה לפני שהילדים היו שקועים במסכים. להאשים את הטיק טוק זה להוריד אחריות מתפקידנו כמחנכים/הורים. ומבחינת אחוזים, האתגרים האלה מהווה בקושי רבע אחוז משאר סוגי התוכן שנמצאים בטיק טוק. (אבל תודו שזה לא מפתיע שהתקשורת מדברת רק על זה)